piątek, 19 września 2014

Zabawy z maluszkiem

Zauważyłam ostatnio, ze moje maleństwo ma okresy czuwania kiedy jest najedzona, ma sucho, ale nie śpi. Zaczęłam więc szukać książek z zabawami dla najmłodszych, w końcu takiemu maluszkowi też się pewnie nudzi.
Zainspirowana postem u Maluszkowych Inspiracji (klik) postanowiłam zakupić trzy pozycje z polecanych przez nich książek. Są to "Smart Start", "Mama i jej niemowlę" i "Zabawy z niemowlakiem",

Smart Start. Praktyczne ćwiczenia według metody "Udanego startu" - aut. Margaret Sasse, Georges McKail. Wydawnictwo Jedność. Cena 18.90 zł.

Już we wstępie autorka pisze" współczesne dzieci z całą pewnością nie ruszają się zbyt wiele [...] ruch, zabawa i aktywne poznawanie otoczenia to podstawa rozwoju dziecka". A w samej książce znajdziemy wiele ćwiczeń podzielonych na kategorie wiekowe z dokładnymi ich opisami i instrukcjami dla rodziców opatrzone miłymi dla oka obrazkami.
Jestem bardzo zadowolona z zakupu tej książki, chociaż póki co nie miałam okazji wykorzystać zbyt wielu ćwiczeń, ponieważ moja Kluseczka ma dopiero miesiąc, a wiadomo, ze z takim maluszkiem zabawy są dość ograniczone. Oczywiście zaczynamy od kołysania, tańczenia, śpiewania i recytowania wierszyków. I tu mniej więcej skończyły się moje pomysły i wkroczyła książka. Masujemy, głaszczemy, turlamy, zachęcamy malucha do podnoszenia główki i nawiazujemy z nim coraz większy kontakt. 
Książka jak najbardziej godna polecenia.

Mama i jej niemowlę. Kalendarz pierwszego roku życia dziecka - aut. G. Astrei, A. Bevere, P. Diano
Wydawnictwo Jedność. Cena 29.40 zł.

Idealna pozycja dla przyszłych mam jako prezent na baby shower, albo z okazji narodzin maluszka. Ja zakupiłam ją sobie sama jak moja Gabi miała trzy tygodnie więc musiałam szybko pouzupełniać wpisy.
 W kalendarzu mamy miejsce na wpisanie daty, zaznaczenie dnia tygodnia, a nawet pogody. Jest też sporo miejsca na wpisanie własnych spostrzeżeń dotyczących naszego maluszka. Przy każdym dniu mamy także wiele informacji dotyczących rozwoju malucha, jego zdrowia, szczepień, a także przykłady zabaw.
Na pewno będzie to świetna pamiątka dla rodziców i samego dziecka.


W górnym rogu każdego dnia w serduszku znajdziemy numerek, który oznacza kolejny dzień życia naszej pociechy


Co miesiąc znajdziemy tabelkę, w którą możemy wpisać wagę, wzrost, obwód główki dziecka i napisać sobie o nim kilka słów Kalendarz wydany w twardej oprawie może się wydać ciężki i mało poręczny, ale z założenia ma on przetrwać lata więc sądzę, że ma na to wielkie szanse :)
Jedno czego mi tu brakuje to wstążki-zakładki, dzięki której szybko otworzę kalendarz na właściwej stronie. Jakoś sobie bez tego poradzę :)

Zabawy z niemowlakiem czyli jak łatwo wspierać rozwój swojego dziecka - aut. W.S. Masi, R. C. Leiderman
Wydawnictwo Jedność. Cena 34.90 zł.

 Bardzo kolorowa i świetnie wydana pozycja.
"W książce znajdziemy ponad sto wesołych i twórczych zabaw, które będą wspierać prawidłowy rozwój naszych maleństw - od chwili narodzin aż do pierwszego roku życia". Znajdziemy tu również mnóstwo porad dotyczących wychowania i pielęgnacji malucha.


Najbardziej podoba mi się w tej książce to, że przy każdej zabawie mamy napisane czego dana zabawa uczy dzięki czemu rodzic wie po co to wszystko robi :)I super sprawa dla tych, którzy nie pamiętają z dzieciństwa wierszyków ani piosenek - jest ich w tej książce bardzo dużo

 Jestem bardzo zadowolona z zakupu wszystkich książek. Muszę częściej zaglądać na bloga Maluszkowych Inspiracji, gdyż faktycznie inspirują :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz